KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13351120
nr 1335 1120
Regina Kylberg
(1843-1913), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 1885, Fjällmotiv med figurer, 33x24 cm
Regina Bobeck Kylberg, svensk målare född i Tun 1843, död 1913.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
700 kr
måndag 29 juni 2020
kl 19:36:40
17/6 23:55:07
29 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Regina Kylberg
Läs mer om Regina Kylberg